Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Noc Muzeów w oddziale Dzieje Oręża Polskiego

Noc Muzeów w oddziale Dzieje Oręża Polskiego rozpoczęła się od otwarcia w zabytkowej kamieniczce nowej wystawy czasowej "Żołnierz Układu Warszawskiego". Goście mogli zobaczyć w jednym miejscu zbiór polskich, radzieckich, czechosłowackich, węgierskich, bułgarskich i NRD-owskich mundurów polowych oraz wyjściowych. Znalazły się tam także kombinezony przeciwchemiczne. Oprócz tego wystawiliśmy do oglądania maski p-gaz, rentgenometry, dozymetry, broń itp.

Na ekspozycji plenerowej prezentowały się w tym czasie grupy rekonstrukcyjne GRH Kołobrzeg i GRH Wybrzeże, które utworzyły dioramę z pojazdów GAZ-69, UAZ-469B i działka bezodrzutowego. Dużą atrakcją było uruchomienie muzealnego czołgu T-34/85 i możliwość wejścia do środka. Atrakcję tę mogliśmy zorganizować dzięki obecności i pomocy GRH Rega. W czasie wydarzenia można było również wejść do działa samobieżnego SU-57, samolotu Iskra oraz samochodów GAZ-69 i UAZ-469. Duża grupa zwiedzających skosztowała ze smakiem wojskowej grochówki.

Po zmierzchu, za sprawą reflektorów, zabytki techniki można było podziwiać oświetlone w wielu kolorach. Oddział Dzieje Oręża Polskiego podczas tego wydarzenia odwiedziło ponad 3500 zwiedzających.